Föriseminaari – aforistit ristiaallokossa

Turun aforismiyhdistys tiedottaa

Turun aforismiyhdistyksen kevätristeily Turusta Turkuun ja takaisin Förillä lauantaina 19.5. klo 10.00 – 10.05. Pauli Luoma lukee aforismejaan, Matti Kaivonen kitaroineen esittää lattarimusiikkia, kissamainen pikabingo (enintään 9 henkeä), Marko Laihinen kertoo yhdistyksen vuosisuunnitelman. Lähtö Förin Itäisen rantakadun laiturista klo 10.00. Vapaa pääsy. Virvoketarjoilu.

 

Sama vähän laveammin:

Föriseminaari – aforistit ristiaallokossa.

Turun aforismiyhdistys järjestää lauantaina 19.5. klo 10.00 – 10.05 ensi vuonna jo perinteiseksi muodostuvan kevätristeilyn Förillä Turusta Turkuun ja takaisin. Föriseminaarin ohjelma on runsas mutta tiivis: Pauli Luoma lukee aforismejaan, Matti Kaivonen esittää kitaroineen lattarimusiikkia, Marko Laihinen kertoo yhdistyksen vuosisuunnitelman ja informoi Kirja irti! –tapahtuman afo-osuudesta 26.5. Lisäksi järjestetään kissamainen pikabingo (max 9 henkeä), palkintona aforismikokoelma. Lähtö Förin Itäisen rantakadun laiturista n. klo 10.00. Vapaa pääsy. Virvoketarjoilu.

Tiedustelut: Hannu Hirvonen h.hirvonen2(at)luukku.com

 

May 18, 2012 · Teonsana · Comments Closed
Posted in: Tapahtumat